Menu
5. 7. 2023

Danube Water Conference 2023

Odliv pracovní síly, potíže v komunikaci s odběrateli, podfinancování vodního sektoru i neatraktivita vodárenských oborů pro studium – to vše byla témata, kterým se věnovala Danube Water Conference, která se konala ve Vídni 31. května až 2. června letošního roku. Stopa českých YWP na této konferenci byla zhmotněna v podobě našeho místopředsedy, Jakuba Sochora, který spolupředsedal části věnující se komunikaci oboru směrem navenek i jednotlivých společností mezi sebou.

Konference jasně ukázala, že se všichni zúčastnění – univerzity, provozní společnosti, asociace i obchodní společnosti – snaží čelit všem aktuálním výzvám vodního sektoru, o čemž bylo široce diskutováno. Zároveň byly z pohledu YWP CZ navázány vztahy s kosovskými a albánskými protějšky ve strukturách YWP, kteří mají oblast mladých vodárenských profesionálů velice aktivní a doufáme, že budeme moci jejich delegaci u nás na podzim přivítat na některé úpravně i čistírně.

Více informací o konferenci včetně fotografií, prezentací a medailonků jednotlivých řečníků naleznete zde: Odkaz na stránky konference

Autor fotografie: Jindřich Procházka